< Naspäť na Aktuality

Exkluzívna chuť a zdroj omega mastných kyselín

  Poslať známemu

Treska v majonéze si za desaťročia od svojho vzniku získala svojou typickou sladkokyslou chuťou  nie jednu generáciu Treskoslovákov. Či sú to študenti, alebo „pamätníci“, všetci sa zhodujú, že treska je jednoznačne #nasanarodnapochutka.

Dnes je na trhu viac druhov Tresiek - klasických, exkluzívnych, pikantných a kombinovaných s rôznymi šalátmi. Čo ale robí Tresku Treskou je práve ryba, z ktorej je treska v majonéze vyrobená. A to je biele chudé mäso z tresky, čiže biela masívna svalovina, ktorá patrí do šalátu kvôli svojej štruktúre a farbe mäsa. Tresky, ktoré používame v našich produktoch, prechádzajú hĺbkovým mrazením krátko po výlove, vďaka čomu si ryby zachovávajú svoje nutričné hodnoty a charakteristickú chuť.

Naša slovenská národná pochúťka vyrábaná v RYBE Košice od roku 1954. Kvalita a tradičná chuť Tresky v majonéze Exklusiv je garantovaná pôvodnými receptúrami. Obsahuje len tú najkvalitnejšiu svalovinu z treskovitých rýb, je bez umelých sladidiel, pričom používame tradičnú receptúru majonézy s vyšším podielom tuku, ktorú si vyrábame sami. Treska v majonéze Exklusiv obsahuje najvyšší podiel mäsa na trhu /46%/. Výrobok neobsahuje lepok.

Jeden miluje tresku, druhý si rád pochutí na rybacom šaláte. Rybací šalát v majonéze Exklusiv je našim TOP 1 najpredávanejším výrobkom v danej kategórii, ktorý  obsahuje sleďové filety bez kože (40%) v kombinácii so sterilizovanou zeleninou v rôznom pomere. Svojim zložením je zárukou vysokej kvality a vynikajúcej chuti, ktorou ulahodí aj , výrobok náročnejších konzumentov. Výrobok, rovnako ako treska v majonéze, je zdrojom mastných kyselín a  neobsahuje lepok.

 

Treska tak nie je iba pochúťka, ale je aj skvelým zdrojom omega mastných kyselín, ktoré si telo nevie samo vytvoriť a musí ich prijímať v potrave. Omega 3 mastné kyseliny upravujú hladinu tukov v krvi a udržujú srdce zdravé.

O tom, že nie sú omega 3 ako omega 3 mastné kyseliny, prečo sú pre ľudský organizmus potrebné, sa dočítate v našom príspevku, ktorý vznikol v spolupráci so Silviou Horeckou / Terapia jedlom.

 

 

Pozrite si ďalšie články