< Naspäť na Aktuality

Ryba Košice zavádza telefonické objednávky aj zmeny vo výrobnom programe.

TLAČOVÁ SPRÁVA

  Poslať známemu

 

Košice  18. marca 2020

Koronavírusu sa prispôsobujú aj výrobcovia: Ryba Košice zavádza telefonické objednávky aj zmeny vo výrobnom programe.

Plné špajze a prázdne regály v obchodoch. Obchodné reťazce na Slovensku vnímajú každým dňom čoraz väčší záujem zákazníkov o trvanlivé výrobky. Dôvodom je šírenie nákazy spôsobenej koronavírusom. RYBA Košice ako zodpovedný výrobca a dodávateľ dbá o to, aby kvalitné a trvanlivé potraviny boli dostupné pre všetkých. Kvôli šíriacej sa nákaze preto prijíma niekoľko opatrení, vďaka ktorým zákazníci nakúpia s istotou a väčším pocitom bezpečia.

RYBA Košice, spol. s r.o., popredný slovenský výrobca Tresky, výrobkov z rýb a lahôdkových výrobkov PIKNIK , vníma situáciu okolo nákazy veľmi citlivo, preto sa na ňu zodpovedne pripravil. „Uvedomujeme si zodpovednosť za plynulé zásobovanie Slovenska práve v týchto časoch. Ale zároveň aj riziko, ktoré stojí na našich zamestnancoch a ich zdraví. Zamestnávame viac ako 1600 ľudí, preto zabezpečenie ich bezpečnosti a bezpečnosti výroby je v tomto období kľúčové,“ hovorí Richard Duda, generálny riaditeľ Tauris Group.

Poznámka: Ryba Košice je členom skupiny Tauris Group, a to  od roku 2016

 

Prísne opatrenia nie len vo výrobe

Ochranné odevy s rúškami, hygienické slučky pred vstupom do výrobnej časti či dezinfekcie rúk a rukavíc sú každodennou súčasťou výroby. „V tomto smere sme netrpeli nedostupnosťou ochranných či dezinfekčných pomôcok. Sprísnené opatrenia vedenie Tauris Group prijalo už vo februári a platia pre všetkých zamestnancov. Berú ich s veľkým rešpektom najmä z dôvodu, že chápu, v akom odvetví pracujú a že ide o dôležitú prevenciu,“ vysvetľuje Richard Duda.

Okrem rozšírenia prísnych hygienických opatrení z výroby aj na ostatných pracovníkov a dodávateľov prijalo vedenie spoločnosti zásadné kroky s cieľom vylúčiť riziko prerušenia výroby v niektorom zo závodov. „Od marca pracujú výroby v závodoch Tauris a RYBA Košice v dištančných režimoch. Sú rozdelené na tri plne funkčné pracovné celky, ktoré sa vzájomne nestretnú. V prípade karantény jedného z nich sa nenaruší celkový chod a funkčnosť jednotlivých divízií,“ uvádza Richard Duda.

Bezpečnejšie nakupovanie cez telefón v Rybabistro

V snahe zamedziť šíreniu nákazy medzi nakupujúcimi a v záujme zjednodušenia dostupnosti nášho sortimentu od 25.3. spúšťamei pre milovníkov našich výrobkov telefonické objednávanie z Rybabistra.Touto formou predaja sme vyšli v ústretí všetkým, ktorí sa si chcú doplniť zásobu mrazených rýb, tresky, či šalátov v chledničke a nechcú pri tom stáť v radoch preplnených obchodov

 

                                         

 

 

Pozrite si ďalšie články