< Naspäť na Aktuality

RYBA Košice mení pre vojnu na Ukrajine názov svojho výrobku

  Poslať známemu

Po ruskej invázii na Ukrajinu sa RYBA Košice rozhodla, že zmení názov svojich produktov prelepením slova ruské. Konkrétne sú to Ruské vajce a Ruské vajce DUO a Ruské vajce DUO Pikant.

Na pultoch predajní ich tak zákazníci môžu od štvrtka (17. 3.) do konca apríla vidieť s nálepkou Na pomoc Ukrajine a výťažok z prelepených výrobkov Ryba Košice venuje organizácii Človek v ohrození. Následne firma od polovice apríla definitívne premenuje spomínané výrobky, pričom slovo ruské nahradí subrand Piknik.

​„Ide o symbolický odkaz, že sme na strane mieru a slobody. Stojíme za Ukrajinou a chceme vyjadriť podporu a solidaritu ukrajinskému ľudu. Preto sme sa rozhodli, skôr ako trvalo zmeníme názov produktov, že označíme existujúce výrobky dolepkou. Veríme, že sa nám týmto symbolickým krokom a finančnou podporou organizácie podarí zmierniť dopady na nevinných ľudí, ktorí sú nútení utekať zo svojich domovov,“ konštatoval generálny riaditeľ Tauris Group Richard Duda, pod ktorú výroba v košickom závode patrí.

Pozrite si ďalšie články